بخش جراحی عمومی بیمارستان


  بخش جراحی عمومی بیمارستان دکتر بسکی در طبقه اول ساختمان شماره 1 بیمارستان واقع شده است. این بخش دارای 2 راه ورودی راه‌پله و آسانسور(جهت حمل بیماران) میباشد.در ورودی این بخش اتاق ایزوله قرار دارد که بیماران ایزوله در آن بستری می‌شدند.استیشن پرستار در انتهای سالن قرار دارد که تریتمنت و ملزومات در مجاورت آن قرار دارد.این بخش دارای 7 اتاق و 19 تخت فعال جهت بستری بیماران جراحی می‌باشد.بیماران بستری در این بخش جراحی بوده که اعم آن‌ها شامل جراحی عمومی،ارتوپدی،زنان،مغز و اعصاب،تشخیصی،اورولوژی،چشم،ENT ، جراحی پلاستیک و... میباشد.
اتاق عمل در مجاورت بخش جراحی بوده که بلافاصله پس از تحویل بیمار وارد بخش شده و به تخت خود منتقل می‌گردند.
پرسنل حاضر در این بخش شامل 11 پرستار، 4 نیروی خدماتی و 2 بیمار بر و 1 منشی میباشد.که در هر شیفت کاری 3 پرستار،2 خدمه و مشغول به خدمت رسانی میباشند.
این بخش با داشتن کادر مجرب و دلسوز پرستاری و با رعایت اصول حاکمیت بالینی و هم راستا با رسالت و چشم‌انداز پنج ساله بیمارستان و با بهره‌گیری از سیستم HIS و تکریم ارباب رجوع بصورت شبانه‌روزی آماده خدمت رسانی به هم‌میهنان عزیز میباشد.
 

 تعداد تخت :  19 عدد
 رئیس بخش :  جناب آقای دکتر شکرا.. یادگاری - متخصص جراح عمومی
 سرپرستار :  سرکار خانم طاهره قائمی (کارشناس پرستاری)
 تعداد پرسنل پرستاری :  9 کارشناس پرستاری - 1 بهیار
 منشی :  یک نفر
 خدمات :  چهار نفر
 بیمار بر :
 2 نفر

  وسايل و تجهيزات بخش جراحي

 1  دستگاه ECG
 2  ترالي كد CPR
 3  ساكشن اكسيژن سانترال
 4  ساكشن اكسيژن پرتابل
 5  دستگاه D.C شوك
 6  دستگاه فشارسنج
 7  گوشي پزشكي
 8  يخچال دارويي
 9  دستگاه گلوكومتر
 10  اکسیژن پرتابل
 11  اکسیژن سانترال
 12  دستگاه پاس

  نحوه پذيرش بيمار
بیشتر بيماران در اين بخش با نامه بستري از پزشكان وارد بخش مي‌شوند. پس از تشكيل پرونده از بيماران IV برقرار مي‌شود. آزمايشات درخواستي طبق دستور پزشك ارسال مي‌شود. تعدادی از بیماران که در بخش اورژانس پذیرش می شوند با دستور تلفنی پزشک که توسط پزشک اورژانس گرفته می شود وارد بخش می شوند و سایر اقدامات و طبق دستور سونوگرافي- راديوگرافي و سونداژ و ... انجام مي‌شود. دستورات دارويي كاردكس مي‌شود.

ويزيت پزشك
ويزيت پزشك بيشتر در شيفت صبح انجام مي‌شود ولي در صورت لزوم در شيفت عصر و شب نيز انجام مي‌شود. اگر بيماري مشكلي داشته باشد با پزشك تماس گرفته دستورات بصورت تلفني ثبت مي‌شود. در اولين فرصت توسط پزشك مهر و امضاء مي‌شود.
 

ترخيص
1- ترخيص با دستور پزشك
2- ترخيص با رضايت شخصي
3- ترخيص جهت اعزام يا انتقال بيمار
 

1- ترخيص با دستور پزشك
بعد از مرخص شدن و ثبت آن توسط پزشك، گزارش پرستاري نوشته مي‌شود. برگه V/S بيمار ضميمه مي‌شود، داروهاي مصرفي جهت ترخيص ثبت و در سيستم كامپيوتري مي‌شود. نام و نام خانوادگي بيمار در دفتر ترخيص ارسال مي‌شود.

 
2- ترخيص با رضايت شخصي
برگه و فرم رضايت شخصي توسط همراه يا خود بيمار مهر و امضاء شده و علت رضايت شخصي پرسيده مي‌شود و ثبت در دفتر مي‌شود و در گزارش پرستاري نوشته مي‌شود و توضيح كامل داده مي‌شود و به واحد ترخيص ارسال مي‌شود.
 

3- ترخيص جهت اعزام يا انتقال بيمار
كه توسط پزشك دستور داده مي‌شود و فرم اعزام بيمار در 2 برگ پر شده و به دفتر پرستاري اطلاع داده مي‌شود و بعد از هماهنگي با واحد موردنظر پرونده بيمار جهت تسويه حساب مثل 2 مورد قبلي به واحد ترخيص داده مي‌شود و بيمار توسط يك پرستار به آمبولانس كه اول بايد تمام تجهيزات آن چك شود و به مركز موردنظر منتقل مي‌شود.

 


BeskiHospital.com

http://www.beskihospital.com/modules/mastop_publish/?tac=%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C